Kennismaken met Stacey Kerseboom: Van hulpverlener naar kwaliteitsmedewerker en coaching jeugdhulp


Op 1 september is Stacey Kerseboom gestart als coördinerend kwaliteitsmedewerker Jeugd bij de gemeente Roosendaal. Zij deelt graag haar ervaringen tot nu toe en wat haar drijfveer is zich 100% voor deze job in te zetten. Ook krijg je een inkijkje in haar eigen leven.

Wat doe je als coördinerend kwaliteitsmedewerker Jeugd? Voor gemeente Roosendaal of ook voor andere gemeenten?


“Als coördinerend kwaliteitsmedewerker Jeugd stuur ik de ongeveer 55 jeugdprofessionals aan die voor de gemeente Roosendaal werken. Ik zorg ervoor dat zij hun werk goed kunnen doen en betrek hen bij de ontwikkelingen van de gemeente. Ik schakel met de beleidsafdeling zodat er een goede verbinding is tussen uitvoering en beleid. Ook onderhoud ik de contacten met onze lokale en regionale partners en met de jeugdhulpaanbieders. Ik zorg er zo voor dat uitvoeringsregels op lokaal en regionaal niveau optimaal afgestemd worden op de vraag vanuit de samenleving en dat nieuw beleid praktijk wordt. Uiteraard is het mijn doel om de kwaliteit van het team als geheel te stimuleren zodat deze kan blijven groeien.”

Wat vind je van ons jeugdhulpstelsel in West-Brabant West (of anders: de kwaliteit van jeugdhulp in Roosendaal)?

“Ik ben enorm te spreken over de kwaliteit van de jeugdhulp in onze gemeente. We zijn een ambitieuze en toegankelijke gemeente. Via verschillende wegen kun je terecht met je hulpvraag. Er is binnen onze gemeente veel aandacht voor preventie en ik zie om mij heen de ambitie bij jeugdprofessionals om dit naar een hoger niveau te tillen. Tegelijkertijd kijken we met z’n allen kritisch naar de huidige stand van zaken om de kwaliteit te waarborgen en waar nodig nog meer te kunnen groeien. We zijn binnen de gemeente Roosendaal met een enorme club jeugdprofessionals en dat is soms een uitdaging. Tegelijkertijd hebben we veel expertise in huis. Samen met de andere gemeenten in West-Brabant West zijn we volop in ontwikkeling als het gaat om normaliseren, scheidingsproblematiek en het toekomstscenario. Ik word enthousiast van deze ontwikkelingen en vind ook echt dat we hiermee de juiste koers varen.”

Wat heeft jou ertoe aangezet om voor deze job te kiezen? Wat is je (persoonlijke) drijfveer?

“Ik ben van nature een mensen mens. Ik sta positief in het leven en breng mijn enthousiasme graag over op anderen. Ik heb ruim 15 jaar als hulpverlener gewerkt maar merkte de laatste jaren steeds vaker dat ik behoefte had om mij te bemoeien met de kwaliteit van de hulpverlening en de sturing en coaching van collega’s. In dit werkveld is het nodig dat er mensen staan die gedreven zijn, out of the box kunnen denken en mensen die niet bang zijn om het te laten schuren. Ik vind mijzelf de aangewezen persoon om de grote uitdaging die er ligt in ons jeugdhulpstelsel aan te pakken. Ik ben maar een heel klein onderdeel van het grotere geheel, maar ik hoop een positieve maatschappelijke impact te kunnen maken.”

Hoe ziet jouw privéleven eruit?

“Ik ben een geboren en getogen Roosendaler en ik heb op veel verschillende plekken in Roosendaal gewoond. Ik vind het daarom extra leuk als het tijdens mijn werk gaat om bepaalde wijken en scholen. Ik heb een man, een zoon van 4 en een dochter van 6 jaar. Onze dagen zitten vaak vol met activiteiten en mijn ontspanning zoek ik in de buitenlucht, lekker eten, de sportschool en in de muziek. Ik zing in een soul/blues band en ik kan daarin mijn ziel en zaligheid kwijt.”